Oferta

Eko-Drew-Dom realizuje usługi w zakresie: Oferujemy nastepujące rodzaje gontów: Na życzenie Klienta oferujemy przygotowanie gontu o dowolnej długości !

Naszą specjalnością jest produkcja i układanie gontu. Gonty łupane wykonywane są techniką znaną od stuleci. Jest to technika wymagająca wielkiego doświadczenia oraz dużego nakładu czasu pracy. Młodsze pokolenie opracowało produkcję gontów techniką maszynową. Jakość otrzymanych w ten sposób gontów ciętych jest zbliżona jakoścą do gontów łupanych.

Najważniejsze zalety gontu to: Polecamy również budowę domów - TECHNOLOGIA SKANDYNAWSKA

Oprócz oryginalnej, "góralskiej" techniki, oferujemy Państwu budowę domów nowoczesną technologią skandynawską, w której bale poddawane są obróbce z zastosowaniem specjalnych frezów i czopowarek. Wykończenie wnętrz polega na montażu specjalnej konstrukcji, na której, zgodnie z życzeniem klienta można zamontować boazerię, panele drewniane lub płyty gipsowo-kartonowe.

Dobór rodzaju bali oraz sposób wykończenia ścian w sposób zdecydowany wpływają na termoizolacyjność ścian. Poniższa tabela przedstawia wartości współczynnika "k", w zależności od rodzaju ściany i grubości bali:

ściana bez dodatkowego ocieplenia:
   
grubość bali [mm] wsp. - k
90 1.11
140 0.83
160 0.71
190 0.61
 
ściana z boazerią i dodatkowym ociepleniem:
 
grubość [mm]
     
bali ocieplenia boazerii
90 80 19
60 100 19
90 100 19
90 140 19
wsp. - k
 
 
0.32
0.30
0.28
0.22
 
W standardzie oferujemy pokrycie blachodachówką. Istnieje możliwość zmiany materiału pokryciowego, wykonanie fundamentów oraz instalacji.

Posiadamy także bogate doświadczenie w generalnych remontach zabytkowych budowli, łącznie z wymianą podwalin, wzmocnieniem fundamentów oraz podniesieniem obiektu. Specjalizujemy się w remontach zabytkowych, drewnianych kościółków.